restauracja włoska Bianca Kraków

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród licznych wariantów, które daje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. restauracja włoska Bianca w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, powodują, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film