restauracja włoska Kraków

Smaczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najbardziej popularny typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące oraz nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście degustują równie pyszne dania takie jak tortellini, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć również nie tak typowe włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz dania z wielu miejsc kraju. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to nie oznacza, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna knajpka włoska, która aspiruje do bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna ignorować wina. Kolacja koniecznie powinien obejmować też wino. Lampka alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji standard. Restaurants near Main Market Square Najbardziej typowe wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi i cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako faktycznie włoska, musi posiadać nie mały wachlarz win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto wybrać się do restauracji, która jest w stanie przygotować nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film